KALENDARZ MYŚLIWSKI <<< >>> LOGOWANIE (myśliwi KŁ Szarak) 

   
    W  1966 roku, z powodu złożonej rezygnacji z funkcji Prezesa Koła przez kol. Wyrwasa Antoniego nowym Prezesem został kol. Bielamowicz Zbigniew z Kozła. Trzy lata później (1969 rok), kiedy to koło liczyło już dwudziestu czterech członków, funkcję Prezesa Koła powierzono kol. Wietesce Leszkowi, który zaszczytnie pełnił ją do maja 1997 roku, z niewielką przerwą w latach 1984-1988, gdy Prezesem był kol. Mróz Mirosław z Kolna.
    W maju 1997 roku Prezesurę Koła przejął kol. Potaś Zygmunt, Łowczym ponownie wybranym został kol. Długozima Franciszek, pełniący tę funkcję nieprzerwanie od 1984 roku. Całość Zarządu dopełnili kol. Pomichowski Jarosław jako Sekretarz oraz kol. Bobko Janusz jako Skarbnik. 
    W kolejnych latach Zarząd Koła uzupełnilł Podłowczy: kolejno kol. Truszkowski Maciej a następnie kol. Piwowarski Ryszard.    
    W 2004 roku, w 45-tą rocznicę powstania naszego Koła odsłonięty został głaz z tablicą pamiatkową nawiązującą do pamięci o nieżyjących już kolegach myśliwych, wywodzących się z grona ,,Szaraka" (pamiątka ta zlokalizowana jest przy drodze Kozioł-Łacha, tuż przed mostkiem w miejscowości Łacha).

  W 2007 roku w porozumieniu z Nadleśnictwem Nowogród wydzierżawilismy opuszczony budynek po Leśnictwie Kozioł i zagospodarowaliśmy na potrzeby myśliwych. Nasza gawrę nazwalismy ,,Rysiówka".
      Kolejne dwa lata to intensywne przygotowania do uczczenia 50-tej rocznicy istnienia naszego Koła. Praca jaką w tym okresie włożyliśmy uwięczona została uroczystością zoragnizowaną we wrześniu 2009 roku. 
    Z okazji naszego święta Kapituła Odznaczeń Łowieckich NRŁ
 nadała odznaczenia łowieckie: Honorowy Żeton Zasługi - Złom (najwyższe z możliwych odznaczeń) otrzmał Prezes, Kol. Leszek Wieteska, natomiast brązowy Medal Zasługi Łowieckiej Podłowczy, Kol. Ryszard Piwowarski. Za całokształ działalności Koło Łowieckie ,,Szarak"  otrzymało Złoty Medel Zasługi Łowieckiej.
 <poprzednia strona,
następna strona >
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI  
O KOLE
NASZE OBWODY
PLAN POLOWAŃ
WIEDZA-EDUKACJA
GALERIA
KONTAKT
© Koło Łowieckie "Szarak" w Koźle. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design and Created by Marcin Piwowarski